Natasza Urbańska

Wsparcie w sumie

1394.14 PLN w 1 projekcie

Opis

Urodzona 17 sierpnia 1977 r. w Warszawie aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, tancerka. Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną – wielokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Warszawy. W 1993 roku została zatrudniona w teatrze Studio Buffo jako tancerka. Po kilku latach szkolenia głosu otrzymała wymarzoną rolę – Anki w kultowym musicalu „Metro”. Gra we wszystkich spektaklach Studio Buffo, gdzie prezentuje swoje taneczne i wokalne umiejętności.
Od sierpnia 2007 r. występowała w cyklu programów telewizyjnych „Przebojowa noc” i „Złota sobota” nadawanych przez TVP1, prezentując kilkadziesiąt znanych utworów w nowych aranżacjach, występując obok takich gwiazd jak Michael York, Paul Anka i Drupi.
W 2007 r. otrzymała tytuł Viva! Najpiękniejsi, w 2008 r. została uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w polskim show-biznesie, a w 2009 r. zdobyła Wiktora w kategorii Gwiazda Piosenki i Estrady.
Zagrała główną rolę w pierwszej trójwymiarowej polskiej mega produkcji filmowej „Bitwa Warszawska 1920” reżyserowanej przez Jerzego Hoffmana, ze zdjęciami Sławomira Idziaka.
Jest odtwórczynią tytułowej roli w widowisku muzycznym „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza i z muzyką Janusza Stokłosy. Jest to pierwszy na świecie spektakl, podczas którego wykorzystana została technika stereoskopii. Występowała również w rosyjskiej i niemieckiej wersji tego musicalu.
W czerwcu 2017 otrzymała nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka musicalowa” (za rolę w „Policie”) podczas XI Międzynarodowego Festiwalu w Daegu w Południowej Korei.
Do niewątpliwych sukcesów należy zajęcie drugiego miejsca w „Tańcu z gwiazdami” i „Jak oni śpiewają” oraz pierwszego miejsca w pierwszej edycji „Fort Boyard”. Wielokrotnie występowała także w „Jaka to melodia”. Natasza była prowadzącą programu „Taniec z gwiazdami” oraz zasiadała w jury programu „Bitwa na głosy”.
Do niewątpliwych sukcesów należy zajęcie drugiego miejsca w Tańcu z gwiazdami i Jak oni śpiewają, pierwszego miejsca w pierwszej edycji Fort Boyard. Jest gwiazdą wielu wydań Jaka to melodia.
Główne role w przedstawieniach muzycznych stały się inspiracją do rozpoczęcia kariery solowej zarówno jako wokalistka, jak i aktorka filmowo-telewizyjna. Rola Silene Arbekajte-Nawrockiej w serialu „Fala zbrodni” oraz single „Mała”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Blow Over”, „Like It Loud”, „Rolowanie”, „Escamillo”, „Hipnotyzuj mnie”, „Muszę odejść” przysporzyły jej fanów w całej Polsce.

Historia projektów

Zebrano:

1394.14 PLN

Partnerzy